A vb-döntőben valószínűleg az elit két legjobb csapata játszott egymás ellen. Az argentin és a francia keret tagjai mellett azonban más csapatok játékosai is fontos szerepet kaptak. Most arról készítettem leltárt, kik robbantak, illetve robbanhatnak majd be a nagyok közé.
Most egy olyan világbajnokság kezdődik, aminek múltja nincs, de remélhetőleg jövője sem lesz. Rémhírek, alkoholtilalom, korrupció, homoszexualitás – foci helyett egyelőre ezek a hírek uralták a katari világtornát.
Miközben szinte minden focista és fociőrült a katari világbajnoksággal kel és fekszik, sok csapat teljesen másról, az Arany Kupáról álmodott az elmúlt napokban. A tornát a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Hátrányos Helyzetű Falvak és Községek Fejlődéséért Egyesület, valamint az MTK Budapest közösen rendezte a közelmúltban. Ez a kupa is egyfajta világbajnokság, egy teljesen más világ bajnoksága.
A keletnémet titkosszolgálat, a rettegett Stasi ügynökeitől ezernyi jelentés született arról, hogy az Union Berlin szurkolói a hatvanas években nem (csak) drukkolni, hanem tünteni (is) jártak a stadionba. A német főváros piros-fehér csapata valószínűleg ezért is maradt a szó szoros értelmében egy erdő mélyén az erdész háza mellett a foci szempontjából is illegalitásban – egy árva keletnémet kupán túl soha, semmit sem nyertek. A szurkolók azonban minden helyzetben kitartottak a klub mellett, ha kellett pénzt gyűjtöttek, ha kellett stadiont építettek. Lehet, hogy Minarik Ede szelleme Berlinben támadt fel? Ezt nem tudjuk! Annak viszont utána jártunk, miért vezeti a Bundesligát a lázadók csapata?
Minden évben van legalább egy olyan „kiscsapat” az elitben, amely váratlanul léket vág egy anyahajón, ahogy a szaksajtó jegyezni szokta: pontot rabolnak az ellentől. Nagy menetelésekre szinte alig van példa, most azonban úgy néz ki, a Napoli és a Club Brugge kinőtte az évtizedes epizódszerepet. Nézzük, kik és mit csinálnak!
Az Udinese a másod-és harmadosztályú bajnoki címen kívül soha semmit sem nyert, csak egy árva Intertotó-kupa porosodik a klubházban, száz éve játszott utoljára olasz kupadöntőt és majdnem hetven éve kaptak ezüstérmet a Serei A-ban. A szerethető kiscsapat most azonban már a harmadik helyen áll, ami Bajnokok Ligája indulást ér.
Az emberöltőnyi idő után újra élvonalbeli Forest, két csapatnyi játékost szerződtetett a nyáron. Atletico Madrid, Manchester United és más topcsapatokból is érkeztek játékosok, de térképen nem látható alakokat is igazolt Steven Cooper vezetőedző.
Erik ten Haag érkezése miatt szinte minden United drukker bizakodva várta a bajnokság kezdetét. Nem volt akkora a mozgás (legalábbis eddig) az átigazolási piacon, mint amekkorát reméltek, de egy sikeresnek látszó felkészülési időszak után már nem csak a fanatikusok bíztak a repülőrajtban.
A katalán klub az átigazolási időszak előtt 1,3 milliárd eurós hitellel rendelkezett. Sokan emiatt azt várták, csendes nyara lesz a tavalyi ezüstérmesnek, ehelyett úgy igazolnak, mintha nem lenne holnap. Feléli a jövőjét a klub vagy gyümölcsöző befektetéseket készít elő?